Σπόρ

Πρώτη νίκη στο 2020 με ανατροπή για το ΘΟΪ

Την πρώτη του νίκη για το 2020 πανηγύρισε το ΘΟΪ Λακατάμιας που επικράτησε εκτός έδρας με 4-1 της Ελπίδας Αστρομερίτη. Η επιτυχία ήλθε μάλιστα με ανατροπή, καθώς οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ, όμως πριν κλείσει το ημίχρονο, η ομάδα της Λακατάμιας κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι.

Είναι η 7η συνολικά νίκη για το συγκρότημα του Κώστα Μαλέκκου, το οποίο μετά την ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής από την Εληά Λυθροδόντα, εντός έδρας, κατάφερε να φύγει με τους τρεις βαθμούς σήμερα.

Με τη νίκη αυτή έφτασε τους 25 βαθμούς και είναι 7β. πίσω από την κορυφή όπου ανέβηκε η ΠΑΕΕΚ (32β.)

Σκόραραν οι Παπαγγελοδήμου, Ιωαννίδης, (ημίχρονο 1-2), Άλεξ Μαρτινάς και Ξενοφώντος.

Η σύνθεση του ΘΟΪ: Ντρενέα, Κουντουρέττης, Παπέττας, Φιλίππου, Λιασίδης, Ιωαννίδης, Μαρτινάς, Χατζηγεωργίου, Χαραλάμπους, Παπαγγελοδήμου, Κωνσταντινίδης, (Γκουγκούρης, Κούκου, Ξενοφώντος)