Σπόρ

20 μετάλλια εξασφάλισε ο “Οδυσσέας” στα Σκόπια

Είκοσι μετάλλια από τα οποία τα 11 χρυσά κατέκτησαν οι κολυμβητές του Ναυτικού Ομίλου Λακατάμιας “Οδυσσέας” στο διεθνές μίτινγκ που πραγματοποιήθηκε στα Σκόπια τις προηγούμενες μέρες. Σύμφωνα με ανάρτηση του Ομίλου στην ιστοσελίδα του στο facebook, επτά από τους αθλητές ξεπέρασαν τουε εαυτούς τους σημειώνοντας εξαιρετικές επιδόσεις.

Αναλυτικά η ανάρτηση:

ΘΕΡΜΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στην αντιπροσωπεία ΝΑΥΤΙΚΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ για την εξαιρετική παρουσία και τα αποτελέσματα που απέφεραν στο Skopje meet open 2021 !!!Ανάμεσα σε αγώνες με συμμετοχές απο 30 ομάδες διαφόρων χωρών η δική μας ομάδα κατάφερε να πάρει συνολικά 20 μετάλλια , από αυτά τα 11χρυσά , τα 5 αργυρά και τα 4 χάλκινα !!!

Οι αγώνες ήταν πολύ ανταγωνιστικοί και τα 7 παιδιά του Ομίλου μας ξεπέρασαν τον εαυτό τους σημειώνοντας εξαιρετικές επιδόσεις!!!

Αναλυτικά τα αποτελέσματα ως εξής :

ΆΝΝΑ ΧΑΤΖΗΛΟΙΖΟΥ :

50 ελεύθερο 1η γυναίκες, νεάνιδες. 25:92 π.ρ γυναίκες, νεάνιδες

100 ελεύθερο: 1η γυναίκες, νεάνιδες 56:58 π.ρ νεάνιδες

50 πεταλούδα: 28:54 2η γυναίκες, 1η νεάνιδες

100 πεταλούδα: 2η γυναίκες, 1η νεάνιδες 1:05:47

100μ Μ.Α 1η γυναίκες, 1η νεάνιδες 1:06:16

ΕΥΑ ΤΟΣΚΙ

Κορασίδες

50 ελεύθερο: 15η 32:07

200 ελεύθερο: 15 2:32:61

400μ ελεύθερο: 10η 5:23:69

100μ ύπτιο: 7η 1:24:72

ΈΛΛΗ ΦΙΩΤΑΚΗ:

Παγκορασίδες

50μ ελεύθερο: 8η – 28:63

100μ ελεύθερο 7η – 1:03:32 ξανακολύμπησε με χρόνο : 1:02:89

200μ ελεύθερο: 7η – 2:16:93

100μ ύπτιο: 7η – 1:14:72

ΙΩΣΗΦΙΝΑ ΤΖΟΒΑΝΙ :

Παγκορασίδες

200μ Μ.Α 3η – 2:42:64

100μ πρόσθιο: 6η – 1:22:45

200μ πρόσθιο: 5η – 2:57:55

400μ Μ Α: 6η κατηγορία γυναίκων – 5:43:33

ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΚΑΦΦΑΣ:

Παμπαίδων

50μ πρόσθιο: 4ος – 35:41

100μ πρόσθιο 3ος – 1:16:45

200μ πρόσθιο 3ος – 2:49:80

ΠΙΣΙΑ ΕΜΙΛΥ:

Κατηγορία 12 ετών:

50μ πρόσθιο: 1η – 38:13

100μ πρόσθιο: 2η – 1:25:34

200μ πρόσθιο: 3η – 3:08:45

100μ Μ.Α 2η – 1:17:27

100μ ύπτιο 6η -1:20:87

ΗΛΙΟΦΩΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ:

Κατηγορία 12 ετών :

100μ πρόσθιο: 1ος – 1:19:62 New meet Record

200μ πρόσθιο: 1ος – 2:50:35 New meet Record

200μ Μ.Α: 2ος – 2:35:70

400μ Μ.Α: 5ος – 5:24:26 στην κατηγορία αντρών.

Καλύτερη αθλήτρια νεανίδων – γυναικών της διοργάνωσης : η δική μας αθλήτρια : ΑΝΝΑ ΧΑΤΖΗΛΟΙΖΟΥ!!!

ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ σε όλους !!!Ιδιαίτερες και θερμές ευχαριστίες στον Head Α’ προπονητή μας κ.Γιώργο Χατζηλοίζου !!!

Related Articles

Back to top button
Close